dnes je 22.7.2024

Input:

Co to je digitální transformace a proč byste se jí měli zabývat?

1.9.2021, , Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 2 minuty

4.3.1
Co to je digitální transformace a proč byste se jí měli zabývat?

Verlag Dashöfer

Hodně se o tom mluví, ale prakticky není mnoho vysvětleno. Přitom by na ní firmy měly myslet, když nasazují nebo vyměňují své technologie a nastartovat přechod na "cloudové IT".

Digitální transformace je proces, který nahrazuje nebo upravuje stávající obchodní procesy (objednávky, výdejky, příjemky, fakturaci, účetnictví, obchod, marketing atd.) pomocí nových technologií a informatiky – počítačů.

Zjednodušeně řečeno, co může udělat počítač, musí udělat počítač. Ideálně automaticky bez lidské práce, nebo s minimem lidské součinnosti.

Firmy by měly přejít z analogových procesů na digitální – v současné době, ve které všichni nosíme počítač v kapse, lze mnoho pracovních úkolů vyřešit hned, jak vzniknou. Spoléhat se při řešení projektů nebo úkolů na psané zápisky nebo papírky nalepené na počítači už nelze.

Překvapivé množství agend ve firmách se ale takto "analogově" pořád řeší, i když jsou nové technologie již poměrně nenákladné a snadno dostupné. Nové přístupy a metody ve vaší firmě mohou přinést větší spokojenost zákazníků a větší obrat. A také snížení nákladů na provoz a redukci chyb při dodávce zboží nebo služby.

Například zápisky z porad a z nich plynoucí úkoly jsou sdílené hned po poradě a výsledky se dají kontrolovat. Vždy víte, kdo co má dělat a zda to skutečně dělá. A na poradě samotné nemusí sedět všichni – ti, kteří nejsou

Nahrávám...
Nahrávám...